Категорија: Рецепти

Протеински палачинки-совршен нискокалоричен десерт

Протеински палачинки-совршен нискокалоричен десерт

Рецепти

Совршена замена за високо калоричните палачинки. Превкусен доручек или десерт. Исто така се и многу лесни за подготвување. Состојки: 2 јајца 20g протеински прав 40g ... Повеќе

Совршен неделен појадок: Ниско калорична салата со јајца

Совршен неделен појадок: Ниско калорична салата со јајца

Рецепти

Превкусна, нискокалорична салата со јајца. Во неа има помалку од 300 калори, а  толку многу ќе ве засити. Со својот освежителен вкус, претставува совршен, освежителен ... Повеќе

Овесна каша – Чизкејк со јагоди

Овесна каша – Чизкејк со јагоди

Рецепти

Овесна каша - Чизкејк со јагоди Доколку сте фан на популарниот десерт чизкејк, оваа е доручек за вас – Овесна каша со вкус на чизкејк ... Повеќе

Интегрален ролат со мед и јагоди-здрав и лесен за подготовка

Интегрален ролат со мед и јагоди-здрав и лесен за подготовка

Рецепти

Потребни состојки: За тесто: 4 јајца- издвоени белки и жолчки прстофат сол 50 г. кокосов шеќер (може и мусковадо- светол кафеав шеќер) 75 г. интегрално ... Повеќе

Како да направите совршена салата?

Како да направите совршена салата?

Рецепти

Салатата можеби звучи како едноставно јадење, но составот и начинот на подготвување може да направи огромна разлика во тоа колку често и со колку сласт ... Повеќе

Предлог на денот – Банана леб со суво грозје

Предлог на денот – Банана леб со суво грозје

Рецепти

Ништо генијално, но сепак практично и одлично за појадок или вечера и за мали и за големи. Секако е убаво, вкусно и меко! Потребни состојќи ... Повеќе

Интегрални бомбици – идеална изолациска закуска

Интегрални бомбици – идеална изолациска закуска

Рецепти

Во овој кризен период најважно е да го осигураме нашето тело со сите потребни витамини. Нашето секојдневие понекогаш знае да биде богато со разни видови ... Повеќе