Категорија: Нега на Тело

Имате проблем со мрсна кожа и блед тен?-Ние имаме решение за вас

Имате проблем со мрсна кожа и блед тен?-Ние имаме решение за вас

Секоја втора жена во светот има проблеми со кожата. Без разлика дали станува збор за проблеми со мрсна, сува или кожа со акни, третманот знае ... Повеќе

4 придовки за вашата убавина со останувањето дома

4 придовки за вашата убавина со останувањето дома

Состојбата со COVID-19 сите нас нè затвори дома. На почеток ни изгледаше како да е тоа најлошото нешто што може да ни се случи, не ... Повеќе

5 најважни работи за убавина

5 најважни работи за убавина

Погледнете го внимателно списокот на вашите лосиони за нега и убавина, може да содржат различни видови на хемикалии кои можат да бидат штетни за негата ... Повеќе

Бадемовото масло е симбол за нега на телото

Бадемовото масло е симбол за нега на телото

Бадемовото масло е симбол за козметика. Има омекнувачки ефект врз кожата и косата. Брзо се апсорбира и затоа е популарно кај масажерите, ја направи масажата ... Повеќе

Улога на колагенот во нашето тело

Улога на колагенот во нашето тело

Колагенот е протеин кој е распространет насекаде низ човековото тело - мускулите, коските, кожата, крвните садови, дигестивниот систем и тетивите. Со стареењето, присуството на овој ... Повеќе

Масла кои треба да ги употребувате ако сакате сјајна и еластична кожа

Масла кои треба да ги употребувате ако сакате сјајна и еластична кожа

Естетски сјајна и мазна кожа е нешто што секој од нас го посакува. Проблемите со брчки, акни, отворени пори, сува и испукана кожа се секојдневие. ... Повеќе

Совети за полесно справување со целулитот

Совети за полесно справување со целулитот

Целулитот е вечен непријател на жените. Уште се нарекува „портокалова кожа“, се појавува кај 90% од жените, а поретко кај мажите. Освен на задникот, бутовите ... Повеќе